Seksualiniai temperamentai
Aistringas kaip Kazanova ar šalta kaip ledo karalienė? Ne paslaptis, kad žmonėms būdingas skirtingas seksualinis temperamentas. Vieni pasižymi nepasotinamu seksualiniu alkiu, o kiti seksu užsiima tik per šventes. Visgi pastebima, jog šiuolaikinės moterys vis labiau atsiskleidžia seksualiai, o vyrų libido slopsta. JAV apklausus 500 moterų, paaiškėjo, kad net pusės jų seksualiniai troškimai lieka nepatenkinti. Pasirodo, dailiosios lyties atstovės norėtų mylėtis daugiau negu 3 kartus per savaitę, o vyrai dažniausiai apie tai nė nenutuokia, nes abi lytys neretai slepia savo tikrąjį seksualinį temperamentų.

Seksualiniai temperamentai

Silpnas seksualinis temperamentas

Šie žmonės gali gyventi ir be sekso. Paauglystėje paprastai lytiškai subręsta vėlai. Prieš užmegzdami intymų ryšį ilgai svarsto, ar verta, tam iš anksto ruošiasi. Ilgai gali susilaikyti nuo intymių santykių, o turėdami partnerį mylisi kartą per mėnesį ar dar rečiau. Neįsivaizduoja sekso be meilės. Šio temperamento vyrai dažniausiai yra aukšti ir ramaus būdo, jų kūnai menkai plaukuoti, galvos plaukai paprastai silpni, neretai šviesūs. Nedidelį testosterono lygį organizme gali išduoti vyro rankų pirštai, jų ilgių skirtumas būna nulemtas dar būnant motinos isčiose. Kuo daugiau testosterono isčiose gavo kūdikis, tuo ilgesnis jo bevardis pirštas. Tad jei vyro smilius ir bevardis yra apylygiai arba smilius didesnis, tai gali rodyti mažesnį testosterono lygį ir žemą libido.

Silpną seksualinį temperamentą turinčios moterys vėliau subręsta. Menstruacijos gali prasidėti sulaukus 15 m. ar vėliau, ciklas būti nereguliarus. Dažniausiai būna gražios: aukštos, lieknos, švelnių veido bruožų, didelių akių, tankių plaukų, pasižymi nedideliu kūno plaukuotumu. Tokią išvaizdą lemia įgimtas didelis moteriškųjų hormonų estrogenų lygis. Deja, dėl didelio jų lygio, seksualinis moterų apetitas yra mažas. Stengdamiesi įžiebti joms aistrą, vyrai turi kaip reikiant paplušėti. Tokios moterys seksualiniuose santykiuose labiausiai vertina romantiką ir ilgas glamones. Dauguma pageidauja bent 30 min. įžanginių glamonių. Gali sunkiai patirti orgazmą

Vidutinis seksualinis temperamentas

Daugelis žmonių nėra nei sekso gigantai, nei visiškai abejingi meilės žaidimams, todėl patenka į normalaus seksualinio temperamento ribas. Turintys nuolatinius partnerius vidutiniškai mylisi 1–3 kartus per savaitę. Esant reikalui, tarkime, kai antroji pusė ilgam laikui išvykusi arba jeigu dar jos neturi, gali apsieiti be sekso. Nors be intymių santykių išgyventų, tačiau gali būti ir puikūs meilužiai. Dažniausiai geba suvaldyti savo aistras, tačiau kartkartėmis patys save nustebina, kai neplanuotai leidžiasi į iš proto vedantį spontanišką meilės nuotykį. Vidutinio seksualinio temperamento asmenys paprastai būna vidutinio kūno sudėjimo, turi gana stambius veido bruožus. Šio tipo vyrai tvirtai sudėti, stiprūs. Pirmoje gyvenimo pusėje dažnai linkę keisti partneres, tačiau ilgainiui subręsta. 

Stiprus seksualinis temperamentas

Paprastai apie asmenis, turinčius stiprų seksualinį temperamentą, sakoma: „Ypatingu grožiu nepasižymi, bet kažką tokio turi.“ Tas „kažkas“ veikiausiai ir yra priešingos lyties atstovams puikiai nujaučiamas aistringumas. Stiprų seksualinį temperamentą turintys žmonės paprastai anksti subręsta ir jau paauglystėje aktyviai mėgaujasi seksualiniais potyriais. Subrendę iš kitų išsiskiria didžiuliu seksualiniu geismu, nes nori mylėtis kone visada. Taip pat itin linkę eksperimentuoti meilės guolyje. Stiprų libido turintys asmenys negeba ilgai tverti be seksualinių santykių, tad labiau linkę būti neištikimi. Vyrai drąsūs, žavūs, gali būti kiek gruboki. Paprastai neaukšti, kresni, tvirto sudėjimo, trumpų kojų, kalba žemu balsu. Didžiausią libido turintys vyrai paprastai išvaizda ne per labiausiai nutolę nuo mūsų artimiausių giminaičių – beždžionių. Figūra primena orangutango. Turi plačius pečius, siaurus klubus, itin plaukuotą kūną, storus ir tamsius plaukus. Tačiau jei jaunas vyras pradeda plikti, taip pat didelė tikimybė, kad jis – tikras sekso gigantas. Mat ankstyvą plikimą lemia didelis vyriškojo hormono testosterono lygis. Taip pat kai kurie tyrimai rodo, kad stambi mėsinga vyro nosis gali išduoti ir didelį vyriškąjį pasididžiavimą... Priešingai paplitusiems mitams, nėra įrodymų, kad egzistuoja tiesioginė proporcija tarp vyro pėdos ir varpos dydžių.

Stipriu seksualiniu temperamentu pasižyminčios dailiosios lyties atstovės anksti subręsta, joms jau nuo 11 m. gali prasidėti menstruacijos. Priešingos lyties atstovais pradeda domėtis anksti, iki pirmųjų lytinių santykių dažniausiai masturbuojasi. Šios moterys linkusios pilnėti, turi trumpas kojas, didelę krūtinę, apvalius klubus. Gali pasižymėti ir didesniu kūno plaukuotumu (daugiau plaukelių ant kojų, ūsiukai, plaukeliai aplink spenelius ir pan.). Lengvai susijaudina, (tam užtenka 2–3 min.,) sekse labiau vertina ne švelnius prisilietimus, o patį veiksmą. Orgazmą pasiekia beveik per kiekvieną lytinį aktą. 

Iškrentantys iš konteksto ir greitai išmatuojami

Dalis žmonių pasižymi itin dideliu lytiniu potraukiu, kuris vadinamas hiperseksualumu. Statistikos duomenimis, pasaulyje tokių asmenų yra 3–6 %. Taip pat kai kurie asmenys visiškai nesidomi lytiniais santykiais, nes yra aseksualūs. Pasaulyje tokių žmonių yra 2 –3 %. Likusieji, t. y. 91–95 % žmonių, atsiduria itin plačiuose normalumo rėmuose. Vieniems jų būdingas silpnas, kitiems stiprus, o daugeliui vidutinis seksualinis temperamentas. Seksologai tikina, kad visiškai normalu norėti mylėtis 5 kartus per savaitę ir kartą per metus. Dažniausiai žmonės mylisi 1-3 kartus per savaitę, kai kuriems pakanka karto per mėnesį. Įdomu, kad vidutinis suaugęs žmogus per metus pasimyli 127 kartus. Jeigu jis vienišas – 49 kartus, jei gyvena su antrąja puse – 146, o jei susituokęs – 98 kartus. Taikant paprastą abiejų lyčių atstovams tinkančią formulę galima nesunkiai išsiaiškinti asmens seksualinį temperamentą. Tereikia išmatuoti asmens koją nuo tos vietos, kur šlaunikaulis prisitvirtina prie dubens, iki pėdos. Antras veiksmas – ūgį padalyti iš išmatuoto kojos ilgio. Gautas skaičius vadinamas „trochanteriniu indeksu“. Seksualiai pajėgių vyrų jis būna 1,99–2. Vidutinio seksualinio temperamento atstovų – 1,92–1,98, silpno – 1,85–1,91. Itin aistringų dailiosios lyties atstovių indeksas būna 2,01–2,05, vidutinio temperamento –1,97–2, mažiau aistringų – 1,88–1,96.

Visi flirtai.lt straipsniai yra unikalūs ir jų negalima kopijuoti, perpublikuoti ar kitaip platinti be raštiško flirtai.lt sutikimo. Perpublikuojant straipsnį, privaloma straipsnyje pateikti nuorodą į www.flirtai.lt